Ноутбуки Apple славляться тривалістю автономної роботи: в останніх моделях MacBook Pro на чипах серії M3 цей показник сягає 22 годин без підзарядки.

Як перевірити стан акумулятора MacBook?

Для початку варто прийняти той факт, що ресурс батареї з кожним роком виснажується. Що б ви не робили – це природній та неминучий процес. Ви можете вплинути тільки на те, як швидко це станеться.

Apple заявляє, що максимальний термін служби акумулятора Mac досягає 1000 циклів перезарядки. Причому мається на увазі повний заряд акумулятора, а не завжди відбувається за один раз. Дізнатися кількість відпрацьованих циклів можна за допомогою штатних інструментів. Для цього виконайте алгоритм дій нижче.

  1. Клацніть по іконці  на панелі інструментів ліворуч.
  2. Виберіть пункт “Про цей Mac”.
  3. У вікні, що відкрилося, натисніть на кнопку “Детальніше”.
  4. У розділі “Основні” знайдіть кнопку “Звіт про систему” і клікніть на неї.
  5. Далі з’явиться інформація про ваш пристрій, зокрема про “Електроживлення”.

Якщо ваш MacBook досяг поважного віку або ви помітили зниження його продуктивності, значить, прийшла пора замінити акумулятор. Фахівці сервісного центру iSpace оперативно встановлять нову оригінальну деталь відповідно до всіх стандартів Apple.

Якщо ж кількість циклів перезарядки поки що невелика, ще не пізно скористатися рекомендаціями наших експертів і відтермінувати знос батареї.

Активуйте режим енергозбереження

Одна з найкрутіших фішок сучасних девайсів – енергозбереження. І хоча Apple презентувала цю функцію ще в iOS 9 2015 року, в MacBook вона з’явилася з виходом macOS Monterey. Ось вам і привід оновитися, якщо ви застрягли у 2021 році.

Активація режиму енергозбереження подовжує час автономної роботи вашого пристрою завдяки зниженню яскравості екрана і підсвічування, активності фонових програм і роботи процесора. Останнє означає, що під час запуску “важких” програм ви можете помітити пригальмовування. Будьте готові зробити вибір, чим пожертвувати – продуктивністю ноутбука або його автономністю.

До речі, у режимі низького енергоспоживання температура акумулятора теж знижується. Якщо у вашій моделі Mac є вентилятор, він працюватиме набагато тихіше.

  1. Щоб активувати режим, зайдіть у меню Mac .
  2. Виберіть “Системні налаштування”.
  3. У розділі “Акумулятор” є дві вкладки – “Режим енергозбереження” і “Стан акумулятора”. У першій можна вибрати варіанти “Ніколи”, “Завжди”, “Лише від акумулятора” або “Лише від мережевого адаптера”, а в другій дізнатися “Стан акумулятора”, активувати “Оптимізоване заряджання” і “Керувати терміном служби акумулятора”.

У це меню можна потрапити і простішим шляхом: натисніть на іконку батареї на панелі інструментів угорі праворуч, а потім перейдіть у “Налаштування акумулятора”. Подальші кроки ті самі.

Не розряджайте акумулятор Mac повністю

Apple рекомендує не доводити заряд батареї до нуля. Звісно, якби таке трапилося кілька разів – нічого страшного не станеться. Але регулярно практикувати таке не варто. І тим більше не залишати пристрій у розрядженому стані надовго. Експерти з Купертіно попереджають, що в такому разі є ймовірність, що Mac “впаде” в стан глибокого розряду. А це загрожує нездатністю утримувати заряд.

Якщо ви не плануєте використовувати ноутбук протягом тривалого часу, у ньому все одно потрібно підтримувати заряд: вмикайте його і заряджайте до 40-50%.

До речі, користувачів також хвилює питання, чи можна тримати пристрій постійно підключеним до мережі. Так, це абсолютно безпечно і допоможе продовжити життя батареї. Усередині Mac встановлено спеціальний контролер, який захищає його від “зайвої” енергії.

Уникайте екстремальних температур

Кожен MacBook оснащений датчиками відстеження змін температури. І якщо ви працюєте в суворих кліматичних умовах – рано чи пізно чекайте проблем. Під палючим сонцем ноутбук перетворюється на духовку, і його апаратна начинка плавиться. У лютий мороз усередині корпусу збирається конденсат, підвищується крихкість компонентів і іноді навіть виходить з ладу матриця.

Саме тому в Apple рекомендують не піддавати пристрій перегріву або переохолодженню. Рекомендована температура навколишнього середовища коливається від +10 до +35°C за відносної вологості від 0 до 95%. Допустима температура під час зберігання Mac від -20 до +45°C.

Нагадаємо, що використовувати MacBook краще на рівній стійкій поверхні. Працювати в ліжку хоч і зручно, але нерозумно: поклавши девайс на ковдру або подушку, ви блокуєте вентиляційні отвори, що теж призводить до перегріву.

Звичайно, пристрій може нагріватися в процесі роботи – і це нормально, особливо під час роботи з ресурсоємними застосунками. Але якщо вас насторожує його постійний перегрів, то візит до нашого сервісного центру краще не відкладати.

Використовуйте оригінальний зарядний пристрій і кабель

Якщо ви зіткнулися з необхідністю заміни заводського кабелю, купувати дешеві неякісні аналоги не варто. Це може призвести пристрій до виходу з ладу, а в особливо небезпечних випадках – до його займання.

Але Apple пропонує користувачам і альтернативне рішення: купити MFI-сертифіковані аксесуари. Вони неоригінальні, але створені спеціально для техніки Apple і отримали ліцензію виробника. Маркування MFI є гарантією того, що компанія відповідає величезному переліку вимог Apple – від статусу до якості. Продукція Native Union, Satechi, Belkin, Anker і деяких інших брендів з нашого каталогу має відповідну сертифікацію: вона виготовлена з якісних матеріалів і абсолютно безпечна для техніки.

Оновлюйте macOS

Не варто нехтувати своєчасним оновленням програмного забезпечення. У кожній новій версії операційної системи розробники вдосконалюють енергозберігаючі технології, а ще виправляють помилки, чим покращують роботу девайса. За наявності інтернет-підключення macOS автоматично перевіряє оновлення ПЗ щотижня, але час встановлення ви визначаєте самі.

Щоб переконатися в тому, що на вашому MacBook встановлено новітню версію програмного забезпечення, відкрийте меню Apple  і виберіть “Оновлення ПЗ”.

Звісно, можна відключити служби геолокації, зовнішні накопичувачі, а ще сповіщення, Wi-Fi і Bluetooth. Але, найімовірніше, ці функції потрібні вам для продуктивної роботи на Mac.

Як би ви не намагалися дотримуватися цих правил, рано чи пізно замінити акумулятор все ж доведеться. Робити це рекомендується тільки в перевірених місцях. Фахівці сервісного центру iSpace мають авторизацію компанії Apple і працюють у відповідності з усіма її стандартами. Ми завжди готові допомогти вам і вашим пристроям:

  • м. Київ, ТРЦ Retroville проспект Правди, 47, +38(044)3630390;
  • м. Дніпро, проспект Дмитра Яворницького, 51, +38(067)6994242;
  • м. Одеса, Дерибасівська, 27, +38(067)4505508;
  • м. Львів, пл. Ангелів, 1 (пл. Стефана Яворського),  +38(067)6527474.

Купити MacBook Pro можна в два кліки: оформляйте замовлення в інтернет-магазині ispace.ua з доставкою у ваше місто. Або приходьте в один із магазинів iSpace у Києві, Львові, Одесі чи Дніпрі, де отримаєте експертну консультацію та допомогу з налаштування нового девайса. Придбати пристрій можна одним платежем або розбити на кілька. Чекаємо вас в iSpace!

Будьте завжди в курсі!

Підпишіться на розсилку та дізнавайтеся першими про нові акції та спецпропозиції магазину!

 

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *