Геймерський ноутбук відрізняється від звичайного не тільки дизайном або ціною. Головні відмінності – “під капотом”. Для ігор потрібна потужна машина з просунутою відеокартою, ефективною системою охолодження. Чи відповідають цим вимогам ноутбуки бренду Apple і чи можна вважати їх повноцінними ігровими комп’ютерами? Розбираємося, чи варто купувати MacBook для ігор.

Чим відрізняється ігровий ноутбук від звичайного

Звичайні ноутбуки розраховані на рядові завдання: офісні програми, серфінг, спілкування онлайн, відтворення музики і відео. Не потрібно великого запасу продуктивності і просунутої системи охолодження.

“Машина” для геймінгу розрахована на серйозні випробування, до неї висуваються особливі вимоги. Дивимося, чи відповідають їм ноутбуки Apple.

Потужний процесор

Сучасні ігри передбачають великі навантаження – потрібен продуктивний процесор. Для плавного ігрового процесу важливі такі показники:

Характеристика процесора

Мінімум

Оптимально 

CPU 

4 ядра 

Від 6-8 ядер

Тактова частота

3,5 ГГц  4,5 ГГц і вище

Кеш

4 Мб  Від 8 Мб

TDP (вимоги щодо охолодження)

30 Вт 

Не менше 45 Вт 

Таким характеристикам відповідають процесори сімейства Apple M1, а кожне наступне покоління ще досконаліше. Моделі MacBook на чипах М3 і М4 видають рекордну потужність. Вони входять у топ найкращих ігрових ноутбуків, а також чудово справляються з 3D-графікою, рендерингом відео 4К та іншими складними завданнями.

Велика оперативна пам’ять і відеопам’ять

За формування зображення на моніторі та плавність ігрового процесу відповідає відеокарта. Якщо для пересічних завдань достатньо вбудованої відеокарти, то для AAA-ігор використовується дискретна – окремий чіп на материнській платі.

Однак ноутбуки з дискретною відеокартою мають обмежений обсяг відеопам’яті. Вихід – купувати дорогий ноутбук із великим об’ємом пам’яті. Більш розумна альтернатива – MacBook, що працює на чипі Apple Silicon. Це система на кристалі, в якій передбачена об’єднана пам’ять. Її використовують центральний і графічний процесор та нейроядра, щоб миттєво отримувати та обмінюватися даними. Підсумок – висока швидкість і плавність роботи в додатках та іграх. Тож купити MacBook Pro для ігор на такому чипі безперечно варто. Це всі моделі, випущені з 2020 року – на базі чипів M1, M2, M3, М4.

Система охолодження

Під час високих навантажень виділяється величезний обсяг тепла – техніка перегрівається, продуктивність падає. Тому на офісному ноутбуці з пасивним охолодженням довго не пограєш у Call of Duty, а ось на прокачаному MacBook Pro з активним охолодженням – без проблем.

У MacBook Air для зменшення ваги і габаритів конструкція безвентиляторна. Це не означає, що на ньому не можна грати – ще й як можна! Але для найбільш вимогливих ігор краще вибирати Pro-моделі.

Велика оперативна пам’ять

Велика “оперативка” в геймінгу потрібна для швидкого опрацювання інформації. Який обсяг необхідний – дивимося в таблиці.

Задачі

Обсяг оперативної пам’яті

Офісні програми, відео, браузер

4 Гб 

Робота в Photoshop та AutoCAD

8 Гб 

Відеомонтаж, аналіз великих даних

16 Гб 

Більшість ігор

8 до 16 Гб 

Вимогливі ігри

32–64 Гб 

У 13-дюймових моделей MacBook Air і Pro 13 обсяг ОЗП – від 8 GB і вище. Навіть у мінімальній комплектації девайси потягнуть прості та середні ігри.

Для складних ігор краще вибирати 15- або 16-дюймові ноутбуки MacBook Pro з ОЗП 16, 32 Гб і більше. У флагманського MacBook Pro на чипі М4 Pro Max максимальний об’єм “оперативки” доходить до 128 Гб – будь-які ігри та програми літають.

Жорсткий диск

Потрібен твердотільний SSD-накопичувач із пропускною спроможністю від 1 ГБ/с, в ідеалі – 2-3 ГБ/с. Це дасть високошвидкісне завантаження локацій у грі. У MacBook Pro показник цілком відповідний – 1,5-3 Гб/с і вище, залежно від покоління і моделі.

Для зберігання необхідна внутрішня пам’ять на 1-2 ТБ. Таку конфігурацію можна вибрати для будь-якої з моделей MacBook Air М2/М3. В останніх моделей MacBook Pro пам’ять розширюється до 8 Тб – вистачить для софту, медіафайлів та улюблених ігор.

Ємна батарея

Ігрові ноутбуки споживають багато енергії. Потрібні батареї з високою ємністю, що забезпечують довгий час роботи без зарядки.

Один із козирів MacBook – висока автономність. Для компактного 13-дюймового MacBook Air на М1/М2/М3 це 15 годин роботи в інтернеті, 18 годин перегляду відео. У MacBook Pro на М4 – 16 і 24 години відповідно, у більш прокачаних новинок – ще більше. Можна грати цілий день або ніч безперервно, не згадуючи про зарядку.

Екран

Must-have для ігрового ноутбука – деталізація і яскравість картинки, чіткість у динамічних сценах. Звертаємо увагу на частоту оновлення екрана.

Екрани MacBook (Liquid Retina XDR) мають комфортний показник від 60 Гц, а у Pro-моделей з підтримкою технології ProMotion він удвічі більший – 120 Гц, – що робить зміну кадрів дуже плавною. Технологія True Tone забезпечує комфорт для очей, підлаштовуючи колірну температуру екрана, Wide color (P3) дає широке охоплення кольорів. Екран дуже яскравий (до 1000 ніт у останніх моделей) – зможете грати навіть на пляжі.

Спеціальні технології

Компанія Apple впроваджує у свою техніку технології апаратного прискорення трасування променів (Hardware-accelerated ray tracing) і затінення сітки (Mesh Shading). Це дає змогу досягти максимально реалістичного зображення, з красивими відблисками, віддзеркаленнями і тінями в ігрових сценах.

Ігрова периферія

У нашому каталозі ви знайдете широкий вибір комп’ютерної периферії для геймінгу – ігрові контролери, миші, клавіатури, навушники. З ними задоволення від ігрового процесу буде максимальним.

Якісна периферія забезпечує керованість і повне занурення в ігри. Тачпад і кнопки на ігровій клавіатурі витримують високі навантаження, миттєво відгукуються на команди.

Вартість – вища за середню

Ціни на ноутбуки для ігор вищі, ніж на звичайні офісні девайси. Однак купівля ігрового ноутбука може виявитися вигідною інвестицією. Продуктивний MacBook можна використовувати для розваг, спілкування, роботи, і оновлюватися не доведеться кілька років.

Професійні моделі чудово справляються з обробкою зображень і звуку, рендерингом відео, компіляцією коду, моделюванням. Не кажучи вже про інтернет-серфінг, роботу з таблицями і текстами.

У які ігри можна грати на MacBook

Більшість інді-ігор і багато AAA-ігор за правильних налаштувань відмінно працюють на MacBook Air. А на MacBook Pro літають “найважчі” ігри.

Перелічимо найпопулярніші:

Список игр

Це далеко не повний список – він регулярно поповнюється.

Чи підходить MacBook для ігор і яку модель вибрати

Спочатку MacBook не позиціонувався як ігровий комп’ютер. Однак девайси останніх поколінь ідеально справляються зі складними завданнями, і одне з них – геймінг.

Щоб зрозуміти, яка модель підходить саме вам, приходьте в iSpace. Тут ви зможете купити MacBook для ігор та інших завдань. І звичайно ж, пограти на демоверсіях, насолодитися першокласною графікою і приголомшливим звуком.

Наші консультанти допоможуть вам визначитися з вибором. Якщо багато подорожуєте, ідеальний варіант для роботи та ігор – MacBook Air з діагоналлю 13 або 15 дюймів. Потрібна максимальна продуктивність для ААА-ігор і професійних завдань? Обирайте MacBook Pro на чипі M4 Pro або M4 Max.

А якщо хочете купити потужний ігровий ноутбук, адаптований під ваші запити, вибирайте кастомний девайс, тобто зібраний на замовлення. Ви отримаєте девайс із потрібними параметрами процесора, відеокарти, оперативної пам’яті та не переплатите за непотрібні для вас фішки. Замовити кастомний MacBook, зібраний на заводах компанії Apple, також можна в iSpace.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Mac Лайфхаки Огляди Як завантажити фільм на MacBook і дивитися його без інтернету

Обираємо навушники з найкращим шумозаглушенням: AirPods 4 або AirPods Pro 2

Купуйте iPhone 16 у Trade-in з вигодою до 1800 гривень

Зустрічайте – MacBook Pro на чипах М4, M4 Pro і M4 Max. Швидкості – космічні!

Mac Прес-релізи Нова ера настільних комп’ютерів. Зустрічайте – iMac на чіпі M4 з підтримкою Apple Intelligence

Будьте завжди в курсі!

Підпишіться на розсилку та дізнавайтеся першими про нові акції та спецпропозиції магазину!

 

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *