Графічні можливості MacBook удосконалюються з виходом кожного нового покоління чипів Apple Silicon. Наприклад, у серії на М3 Apple перейшла на поліпшену графічну архітектуру і додала апаратне трасування променів. Додатково GPU оснастили функціями Mesh Shading і Dynamic Caсhing – це серйозно поліпшило архітектуру вбудованої графіки.

Розповідаємо, чи варто купувати MacBook Pro на М3, якщо ваша мета – геймінг.

Три нові чипи в родині

М3 – це серія систем на кристалі ARM-архітектури. Вона включає чипи М3, М3 Pro і M3 Max. Усі вони виготовлені за новим 3-нанометровим техпроцесом (раніше було 5 нанометрів). Завдяки цьому процесор видає ту саму потужність, що і М1, але при цьому споживає вдвічі менше енергії.

MacBook Pro на М3 в 11 разів швидший за найтоповіший Mac на процесорі Intel. І вся ця потужність доступна як під час підзарядки, так і під час автономної роботи. Ось чому новинка – це найбільш ігровий MacBook Pro.

Фірмовий 16-ядерний рушій Neural Engine став швидшим на 60%, а модуль обробки медіа підтримує кодек AV1 (раніше – H.264, HEVC, ProRes і ProRes RAW). Підтримка кодека дає змогу відтворювати ролики на YouTube та інших стрімінгових платформах в енергоефективному форматі.

До слова про енергоефективність. MacBook Pro на чипах М3 працюють до 22 годин без підзарядки. Це найдовший час автономної роботи за всю історію Mac!

Ноутбук Apple для ігор: у чому різниця між чипами

М3 – базовий чип у сімействі. Центральний процесор включає 8 ядер, з яких 4 продуктивних і 4 енергоефективних. У графічному процесорі 10 ядер і вони на 20% швидші, ніж ядра в М2 і на 35% – ніж у М1. Підтримується до 24 ГБ об’єднаної пам’яті. Сам чип М3 містить 25 мільярдів транзисторів. Для порівняння: у М2 було 20 мільярдів. На додаток до вбудованого дисплея можна підключити ще один додатковий.

M3 Pro ще потужніший. Покращений CPU включає до 12 ядер, GPU – 18 ядер (6 продуктивних і 6 енергоефективних). Якщо порівняти чип з М1 Pro, то центральний процесор став швидшим на 20%, а графічний – на 40%. “На борту” 37 мільярдів транзисторів, підтримується до 36 ГБ об’єднаної пам’яті. Є можливість підключити до двох дисплеїв одночасно.

M3 Max – найпотужніший чип в історії Apple Silicon. А ноутбук на ньому – найпродуктивніший MacBook для ігор. “Під капотом” 16 ядер CPU (12 продуктивних і 4 ефективних). Графічний прискорювач із 40 ядрами (у максимальній конфігурації), що робить його на 50% швидшим за M1 Max або на 20% – за М2 Max. Можна вибрати до 128 ГБ об’єднаної пам’яті та підключати до 4 зовнішніх моніторів. Кількість транзисторів вражає: 92 мільярди.

  • Чип M3 доступний у MacBook Pro (14 дюймів) і iMac (24 дюйми).
  • Чип М3 Pro і М3 Max – тільки в MacBook Pro (14 і 16 дюймів). До речі, вони доступні в ексклюзивному кольорі Space Black зі спеціальним анодованим покриттям від відбитків пальців.

Удосконалена архітектура вбудованої графіки

Уперше в процесорах Apple Silicon представлені нові технології – Ray Tracing і Mesh Shading. Завдяки їм використовувати MacBook для ігор особливо приємно.

Апаратне трасування променів дає змогу відтворювати реалістичні тіні та відображення в іграх з найменшим навантаженням. Технологія сіткових шейдерів необхідна для перенесення завдань з центрального процесора на графічний. Це дає змогу швидше обробляти дрібні деталі, об’єкти та створювати складні сцени в 3D-графіці.

Dynamic Caсhing – ще одне нововведення чипів М3. Технологія динамічного кешування стала центральним ядром нової графічної архітектури. Вона в реальному часі аналізує навантаження процесора і виділяє точну кількість пам’яті, яка необхідна для виконання конкретного завдання. Коротко кажучи, Dynamic Caсhing підвищує здібності графічного ядра і гарантує якісні поліпшення в іграх.

Нововведення для геймерів у macOS Sonoma

Apple сама розробляє і апаратне, і програмне забезпечення для MacBook. Тому воно працює злагоджено і розкриває можливості одне одного. У новій macOS є спеціальний ігровий режим, який надає грі найвищий пріоритет доступу до CPU і GPU. І скорочує їхні ресурси для фонових завдань. Це забезпечує стабільно високу частоту кадрів для плавної картинки. А ще знижує затримку введення і звуку при підключенні бездротових аксесуарів – геймпада і навушників.

Ще одна причина купити MacBook для ігор – утиліта Game Porting Toolkit. З її допомогою розробники можуть портувати ігри з Windows на macOS з мінімальними зусиллями. Наприклад, інструмент дозволяє “перетворювати” DirectX 12 на Metal 3. Звісно, геймери і раніше користувалися CrossOver і Wine для перенесення ігор на платформу Apple. Але тепер у macOS з’явилися вбудовані аналогічні інструменти, і деякі ігри для Windows “літають” на Mac без будь-якої зміни коду.

Чи варто купувати MacBook для ігор?

Так, адже завдяки поліпшеній графічній архітектурі чипа М3 Mac підходять навіть для вимогливих ігор. І тим більше так, якщо ви плануєте на ноутбуці не тільки грати, а й працювати: у плані продуктивності цим машинам практично немає рівних.

До графічного потенціалу додайте дисплей Liquid Retina XDR з діагоналлю 14 або 16 дюймів, звукову систему з 6 динаміками, 3-мікрофонний масив студійної якості, трекпад з підтримкою жестів і зносостійкий алюмінієвий корпус.

Ось чому це не тільки потужний MacBook для ігор, а й для життя загалом.

Чи тягне MacBook ігри?

Будь-яка гра, адаптована під macOS, “літатиме” на ігровому MacBook Pro M3. Dota 2, Shadow of the Tomb Raider, Myst, Baldur’s Gate 3, Lies of P, Death Stranding Director’s Cut, а також ігри зі Steam – чип M3 легко тягне ці ігри. Ще під час презентації Apple пообіцяла, що на Mac незабаром будуть доступні великі блокбастери: Death Stranding, World of Warcraft: Dragonflight, Resident Evil Village: Winters’ Expansion, No Man’s Sky та інші. І є підстави вважати, що цей список буде регулярно поповнюватися, адже Apple активно залучає розробників ігор до своєї платформи.

Висновок

Ми не будемо стверджувати, що MacBook Pro – це ноутбуки Apple для ігор. Та й сама компанія не позиціонує їх як геймерські пристрої. Але якщо ще 5 років тому під час обговорення Mac для ігор користувачі скептично хитали головами, то тепер це минуле. Сучасні ноутбуки Apple від самого початку проєктуються не тільки для роботи, а й повсякденного життя. А ігри – його невід’ємна частина.

Купуйте MacBook Pro на чипі М3, М3 Pro і M3 Max в iSpace. Це мережа магазинів офіційного представника Apple в Україні. У нас в наявності всі конфігурації, а також є можливість замовити кастомні моделі.

За бажання ви можете купити MacBook Pro для ігор у Trade-in. Це система, за якою ви здаєте одне або кілька старих девайсів у залік вартості нового комп’ютера. Розрахувати попередню вартість вашого б/у-пристрою можна за допомогою онлайн-калькулятора.

Суму, що залишилася, можна доплатити одразу або оформити в розстрочку, кредит.

Приходьте в iSpace або купуйте MacBook Pro M3 онлайн з доставкою в будь-яку точку України!

Будьте завжди в курсі!

Підпишіться на розсилку та дізнавайтеся першими про нові акції та спецпропозиції магазину!

 

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *