Напевно, немає такої людини, яка не любила б заощадити там, де це можливо. Наприклад, купуючи новий iPhone. Усі розуміють, що найбезпечніше купувати його в офіційних реселерів. Але на «сірому» ринку гаджет начебто дешевший – і спокуса заощадити може переважити.
Розповідаємо, у чому мінуси “сірих” iPhone, про які продавець зазвичай замовчує.
Що таке “сірий” iPhone?
Щоб iPhone з’явився в авторизованих реселерів, він має пройти процедури оформлення, реєстрації та отримати необхідні сертифікати. Це підтверджує, що смартфон відповідає прийнятим стандартам якості та безпечний для споживача. Такі гаджети називають “білими” – тобто чистими перед законом.
“Сірий айфон” – це народна назва смартфона Apple, який ввезений в країну нелегально. Він не сертифікований для використання в Україні та може мати певні обмеження.
Які є мінуси?
Техніку Apple віддають перевагу її якості. І якщо у вас оригінальний «сірий» iPhone, то у використанні він не суттєво відрізнятиметься від «білого». А ось ваші можливості, як споживача, можуть бути обмежені.
Наприклад, діапазони 5G та LTE, що підтримуються, можуть відрізнятися залежно від регіону.
У деяких випадках iPhone може продаватися «залоченим», тобто заблокованим під конкретного оператора зв’язку. І працюватиме лише з його сім-картою.
- На iPhone, вироблених для азіатського ринку, не можна відключити звук затвора камери навіть у беззвучному режимі. Це пов’язано із законодавством цих держав, яке забороняє приховану зйомку.
- Apple попереджає, що FaceTime може не працювати на iPhone, придбаних в ОАЕ. А в континентальному Китаї недоступні групові та аудіодзвінки FaceTime на iPhone з підтримкою стільникового зв’язку.
- Зарядний пристрій (якщо є в комплекті), може бути іншого стандарту: американського або азіатського.
- Карти eSIM для iPhone недоступні в континентальному Китаї. І тільки там продаються моделі із двома сім-картами.
- Моделі, призначені для продажу на території ЄС, мають обмеження максимальної гучності в навушниках. Це пов’язано із законодавством Євросоюзу.
Гарантія на “сірий” iPhone
Apple максимально допомагає покупцям, які зіткнулися з проблемами протягом гарантійного терміну пристрою. І було б прикро цієї можливості позбутися. Тим більше якщо негаразд виник не з вашої вини. Тому найбільший мінус нерозмитненого iPhone – це неможливість отримати фірмове сервісне обслуговування у своєму регіоні.
Apple виконує гарантійне обслуговування iPhone тільки в країнах, де первинний продаж було здійснено в Apple Store або магазинах авторизованих дилерів. В Україні Apple Store немає, є лише офіційні реселери. Гарантійну підтримку у нас надають авторизовані сервісні центри, список яких можна переглянути на сайті компанії. Але вони приймають ті iPhone, які були офіційно ввезені дистриб’ютором, а не «сірі».
На смартфони, куплені не в Україні, гарантія діятиме у країні придбання від продавця чи місцевих авторизованих СЦ. Також там, де офіційно працює Apple Store.
Звичайно, багато приватних продавців обіцяють свою гарантію на пристрій, але це не те ж саме, що і гарантія виробника. Тільки в авторизованому СЦ вам замінять пристрій або відремонтують його за регламентами компанії Apple. На професійному обладнанні та використовуючи оригінальні компоненти.
Тож чи варто купувати «сірий» iPhone, якщо всі ризики, пов’язані з правами споживача, лягають на плечі покупця?
Чим небезпечний “сірий” iPhone?
Ще одна велика неприємність пов’язана з тим, що під виглядом сірого вам можуть продати відновлений iPhone або взагалі підробку.
Непоодинокі випадки, коли недобросовісні майстерні скуповують за безцінь втоплені або розбиті iPhone, а потім самостійно їх відновлюють. Для ремонту використовують китайські комплектуючі. Потім все це вкладається в оригінальну коробку і перепродається, як нове за відповідною ціною. Зовні такі смартфони практично не відрізняються від оригінальних, а всі подальші проблеми лягають на плечі покупця.
Відрізнити підробку від оригіналу можна за серійним номером на сайті Apple.
Як не сірий iPhone?
Найпростіший спосіб уникнути проблем – купувати техніку Apple в офіційних реселерів. Тому що недосвідчений користувач навряд чи візуально визначить, що пристрій виготовлено для продажу в іншій країні. Але якщо ви не шукаєте легкі шляхи, починайте з огляду упакування. На коробці офіційно ввезеного смартфона має бути інформація про компанію-імпортера, її контакти у вашій країні та інші відомості українською мовою.
Потім перевірте номер моделі на офіційному сайті Apple. Як визначити: «Установки» > «Основні» > «Про цей пристрій». У рядку «Модель» натисніть на артикул праворуч, щоб замість нього з’явився номер.
Купити iPhone в Україні можна в iSpace. У наших магазинах знаходяться усі актуальні моделі – з ними можна ознайомитись ще до покупки. Подивитися, який розмір зручніше лежить у руці, протестувати функції та порівняти камери на різних версіях. На всі пристрої розповсюджується офіційна гарантія Apple, дійсна на території України. Приходьте до нас у магазини або купуйте онлайн із доставкою у будь-який регіон країни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
7 «таємних» функцій iPhone, про які ви могли не знати