5 червня Apple захопила всіх. На щорічній конференції WWDC компанія представила новинки та ключові оновлення операційних систем. І тут справді є на що подивитися!

MacBook Air з діагоналлю 13 і 15 дюймів

Пристрій являє собою апгрейд торішньої моделі. Дизайн алюмінієвого корпусу не зазнав змін. Товщина – всього 11,5 мм, а вага – 1,5 кг. Однак новинку відразу ж “видають” габарити: тепер діагональ екрана MacBook Air становить 15 дюймів. Це робить його найтоншим 15-дюймовим ноутбуком у світі!

Технічні характеристики MacBook Air 13/15 залишилися колишніми. Все та ж IPS-матриця з піковою яскравістю до 500 ніт і підтримкою відображення 1 мільярда кольорів. Перевірений часом потужний процесор Apple M2, оперативна пам’ять – до 24 Гб і внутрішня – до 2 Тб. Час автономної роботи сягає 18 годин.

Єдина відмінність між моделями MacBook Air 2023 з діагоналлю екрана 13 і 15 дюймів – усередині останньої відразу 6 динаміків, тобто на два більше. Це дасть змогу 15-дюймовому ультрабуку виробляти просторове звучання: під час перегляду фільмів або прослуховування музики користувач зможе відчути присутність у кінотеатрі або на концерті.

Ті, хто цінує MacBook Air за його легкість, але мріяв про великий екран, як у Pro-моделі, нарешті отримали те, про що мріяли. Ноутбук буде доступний у таких кольорах: “сріблястий”, “сірий космос”, “сяюча зірка” і “темна ніч”.

Mac Pro з чипом M2 Ultra

Також Apple представила оновлений комп’ютер для професіоналів. Це був останній Mac, що працює на процесорі Intel. Він отримав процесор M2 Ultra, характеристики якого перевершують будь-який інший комп’ютер Apple. Це найкраще рішення для тих, хто висуває до продуктивності особливі вимоги – наприклад, створює важку 3D-графіку.

Чип M2 Ultra обладнаний 6 PCI-слотами четвертого покоління і 8 портами Thunderbolt 4. Усередині встановлено 24-ядерний процесор, але кількість ядер GPU можна збільшити до 76. Комп’ютер підтримує до 6 моніторів Pro Display XDR, Wi-Fi 6E і Bluetooth 5.3. Також є 3 роз’єми USB-A, 2 HDMI-порти. З підтримкою роздільної здатності 8K і частотою оновлення до 240 Гц, 2 Ethernet-входи і роз’єм для навушників.

Виглядає він теж ефектно – по суті, це переносна робоча стація. Mac Pro зберіг раму з нержавіючої сталі і знімний алюмінієвий корпус. Він неймовірно міцний, стійкий і компактний. А завдяки ефективному енергоспоживанню і поліпшеній системі охолодження новинка працює ще тихіше і менше нагрівається, що особливо важливо для комфортної роботи при високих навантаженнях.

Mac Studio з чипом M2 Max і M2 Ultra

Це вже друге покоління робочих станцій від Apple, яке стало вдвічі потужнішим за попередника. Різні конфігурації працюватимуть на чипах M2 Max або M2 Ultra. Другий, до речі, став найпотужнішим чипом власної розробки: 24 ядра центрального процесора і 76 – графічного. Він виконаний на 5-нм техпроцесі та підтримує до 192 ГБ оперативної пам’яті.

Утім, будь-яка конфігурація Mac Studio стане величезний стрибком уперед для тих, хто переходить зі старих комп’ютерів.

  • Mac Studio працює до 6 разів швидше, ніж найпотужніший 27-дюймовий iMac на базі Intel.
  • HDMI з високою пропускною здатністю. Забезпечує роздільну здатність до 8K і частоту кадрів 240 Гц.
  • Підтримка до 6 Pro Display XDR (з M2 Ultra).
  • Bluetooth 5.3 і Wi-Fi 6E: швидкість завантаження вдвічі вища, ніж у попереднього покоління.
  • На задній панелі чотири порти Thunderbolt 4, порт Ethernet 10 Гбіт, покращений порт HDMI і два порти USB-A.
  • На передній панелі два порти USB-C і слот для SD-карти для легкого імпорту фотографій і відео.

Mac Studio – це компактний центр продуктивності для професіоналів.

macOS Sonoma з віджетами на робочому столі

Сонома – це каліфорнійське місто, яке розташоване неподалік від затоки Сан-Франциско. За традицією Apple називає macOS на честь місць у рідному штаті Каліфорнія – саме там розташована штаб-квартира компанії.

Головним нововведенням нової версії ОС стали інтерактивні віджети, які можна буде розміщувати на робочому столі. Вони зможуть підлаштовуватися під шпалери і приглушатися, щоб не відволікати користувача від роботи. А ще віджети можна буде переносити з iPhone і за допомогою них керувати пристроями поблизу. Нагадаємо, що зараз віджети розташовані в центрі повідомлень і відкриваються свайпом.

  • macOS Sonoma стане ігровою платформою. Apple прокачає сумісність ОС із геймпадами Xbox і PlayStation, а звук буде виводитися на AirPods без затримок.
  • З’явиться спеціальний ігровий режим, який оптимізує роботу CPU і GPU, а також тимчасово приглушує повідомлення.
  • Додадуться додаткові фішки для відеоконференцій. Можна буде замінювати фон за спиною на контент з Mac і активувати реакції жестами.
  • Вбудований браузер Safari став ще швидшим і безпечнішим для даних користувача.

Реліз macOS заплановано на осінь 2023 року.

iOS 17 з новими функціями, режимом і додатком Journal

Схоже, у свіжій версії операційної системи для iPhone компанія зосередиться на нових функціях для базових додатків.

  • Кожному контакту можна задати кастомізоване фото. Воно відображатиметься на весь екран під час дзвінка.
  • З’явиться можливість додавати коментар до виклику. Повідомлення відобразиться в абонента на екрані в реальному часі.
  • Можна буде створювати анімовані стікери, а також власні стікери з фото та відео.
  • З’явиться підтримка дзвінків Face Time на Apple TV, а в самому додатку додасться голосова пошта.
  • Під час пошуку повідомлень можна буде додавати фільтри.
  • Додасться текстове розшифрування голосових повідомлень.
  • Якщо ви відправите в повідомленні своє місце розташування, то воно змінюватиметься в реальному часі.
  • Новий режим StandBy, який дає змогу використовувати iPhone в горизонтальному положенні як приліжковий годинник. Також можна буде вивести на екран фотографії, час, карту, плеєр або інші віджети.

  • З’явиться функція Check In. Вона автоматично повідомить членів сім’ї або друзів про те, що користувач прибув у пункт призначення – наприклад, додому.
  • В AirDrop з’явиться функція для обміну контактами NameDrop. Щоб поділитися номером, потрібно просто піднести смартфони один до одного.
  • Apple Maps можна буде користуватися без підключення до інтернету.
  • Оновлення Siri: тепер не потрібно буде говорити “Привіт”.

На окрему увагу заслуговує додаток Journal, який з’явиться ближче до кінця 2023 року. Це електронний особистий щоденник із фото, відео та аудіо. Система сама буде вам пропонувати моменти, які можна зберегти – наприклад, у поїздці. Також можна буде прикріпити дані про активність, музику, точку на карті. Словом, усі деталі, які допоможуть закарбувати особливі дні. А щоб ви не забували вести щоденник, є можливість додати нагадування.

Реліз iOS 17 очікується восени цього року. Версію підтримуватимуть iPhone XS і новіші моделі.

iPadOS 17 з налаштованим екраном блокування

Нову версію iPadOS з нетерпінням чекали всі власники планшетів Apple. Одне з головних нововведень – поява інтерактивних віджетів. Завдяки їм користувачі зможуть красиво організувати робочий стіл і відстежувати погоду, час або майбутні події в режимі реального часу. Віджети розташуються по лівому краю екрана. Крім того, тепер можна буде налаштувати шрифти, фон і встановити живі шпалери, як в iOS. Тільки місця для всього цього набагато більше, ніж на iPhone.

У новій iPadOS 17 з’явився додаток “Здоров’я”. Дизайн і функціонал, звісно ж, здадуться вже знайомими, але вони були оптимізовані для великого екрана. Зараз на iPad можна відстежувати сон, харчування, симптоми нездужань, створювати нагадування про прийом ліків та інше.

Що дійсно круто, тепер система підтримує PDF-файли. Раніше доводилося завантажувати сторонні додатки для читання і редагування файлів у цьому форматі. Переглядати і редагувати їх можна спільно з іншими користувачами, що нагадує нам анонсований наприкінці минулого року додаток Freeform.

До речі, у Freeform з’явилися нові інструменти для редагування, а в iMessage – живі стікери. Режим багатозадачності Stage Manager став зручнішим за рахунок змінюваних розмірів вікон, а AirDrop навчився не переривати передачу даних, навіть якщо відстань між пристроями збільшилася. Завдяки цим поліпшенням працювати на iPad стало ще приємніше.

Реліз watchOS 10 заплановано на вересень 2023 року.

WatchOS 10 з новим інтерфейсом

Нова операційна версія для Apple Watch стала ювілейною і набагато цікавішою. Інтерфейс і можливості системи значно переробили. У watchOS 10 додали віджети і повністю переробили основні додатки. Це створює відчуття, що на зап’ясті знаходиться iPhone.

Для віджетів створено окреме меню, в яке можна швидко потрапити, покрутивши коліщатко Digital Crown. Це означає, що вони не перекривають циферблат, на якому користувачі часто використовують фото близьких. До речі, циферблати також отримали традиційне оновлення: з’явилося багато кольорів для вже існуючих, плюс абсолютно новий – зі Снупі. У Міккі Мауса з’явився конкурент!

Розробники додали спеціальний режим у застосунку “Тренування”. Зовнішні датчики підключаються через Bluetooth і дають змогу точніше визначати зони імпульсу. Результати активності можна вивести на екран iPhone в режимі Live Activities.

Ще на розумному годиннику можна буде відстежувати свій настрій, створюючи записи в щоденнику. Особливо актуально для користувачів, які відвідують психолога і фіксують зміни емоційного стану.

Повноцінний реліз watchOS 10 відбудеться у вересні 2023 року.

Apple Vision Pro

Хедлайнер конференції – Apple Vision Pro. Це перша AR/VR-гарнітура від компанії, яка повністю керується очима, руками та голосом. За словами Тіма Кука, пристрій розпочинає нову еру – еру просторових комп’ютерів.

  • Apple Vision Pro може перемикатися між доповненою і віртуальною реальністю, підтримує 3D-відео і не обмежує контент, який переглядається. Наприклад, деякі об’єкти можна “витягати” в реальний світ, жестами відкривати браузер і переглядати контент просто перед очима, а також переводити зображення з дисплея Mac на гарнітуру.
  • Для цього до комп’ютера потрібно просто підійти.
  • Фішка Apple Vision Pro – новий та інтуїтивний спосіб взаємодії з тривимірним інтерфейсом. Жодних контролерів, пультів або мишок: усі дії здійснюються очима, жестами і голосом. Курсор – це ваш погляд: куди ви дивитеся, туди він і переміщається.

  • Зовні гарнітура нагадує гірськолижні окуляри з прозорим склом. Але не все так просто. Apple Vision Pro складають карту вашого обличчя і зовні люди бачать не ваші очі, а графічну картинку вашої моделі! Виглядає це дуже потужно. До слова, коли користувач перебуває у віртуальній реальності, екран стає непрозорим.
  • В Apple Vision Pro два дисплеї microOLED 4K із сукупною роздільною здатністю 23 Мп. За звук відповідають два динаміки з підтримкою просторового аудіо. Між очима і заокругленим склом гарнітури заховані два чипи: M2 і R1. Другий обробляє дані з камер, сенсорів і мікрофонів. Також на корпусі є камера, кнопка для фото, коліщатко Digital Crown (як в Apple Watch).
  • Щоб залогінитися в Apple Vision Pro, доведеться використовувати Optic ID – це аналог Face ID, тільки аутентифікація відбувається не за обличчям, а за сітківкою ока.

Судячи з усього, майбутнє дійсно настало!

Серед інших нововведень Apple на “кожен день” – адаптивний режим Adaptive Audio. Він налаштовуватиме прозорість і шумозаглушення залежно від обстановки навколо вас. Детальніше про всі функції ми розповімо на сайті ion.ua.

Будьте завжди в курсі!

Підпишіться на розсилку та дізнавайтеся першими про нові акції та спецпропозиції магазину!

 

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *